esmaspäev, 1. juuli 2013

Linaseemneõli kohupiimaga - kas parim vähivastane ravim?

        Doktor Johanna Budwig http://www.budwigcenter.com/ oli Euroopa juhtivaid biokeemikuid, kes tegutses onkoloogiliste haiguste uuringute valdkonnas. Budwig sündis 1908. aastal ja suri 95 aasta vanuselt. Vähiravi alaste väljapaistvate avastuste eest esitati ta Nobeli preemia kandidaadiks koguni seitsmel korral...

Pool sajandit tagasi, 7. novembril 1952. aastal ütles Budwig ühe Zürichis peetud loengu käigus: 

„Ensüümid, mis peavad hingamiselundkonnas tagama hapniku omastamise, ei saa funktsioneerida ilma rasvhapeteta. Inimesel tekib hapnikuvaegus isegi hapnikuga küllastatud õhus viibides. Rasvhapete defitsiit kahjustab kogu organismi elulisi funktsioone.”
 
Budwig märkis, et vähendatud rasvasisaldusega ja töödeldud õlide/rasvainete kasutamine toidus viib tõsiste haigusteni. Aga kuivõrd tänapäeval on pea kõik toiduained kunstlikult vähendatud rasvasisaldusega, kujutavad need ohtu nii lastele kui täiskasvanutele. 

Doktor Budwig kulutas mitu aastat, uurides põhjalikult vähihaigete vereanalüüse. Oma uuringute tulemusena tegi ta kindlaks, et haigete inimeste veres oli fosfolipiidide ja lipoproteiinide tase alati madalam. 
 
Koos alanenud hemoglobiinisisaldusega avastas ta veres ebatavalised kollakasrohelised moodustised. Veel üks avastus näitas, et tervete inimeste veres oli omega-3 rasvhapete sisaldus mitu korda kõrgem kui haigetel.
 
Uuringute tulemusena hakkas Budwig katsetama mitmesuguste ravidieetidega. Lõpuks jäi sõelale segu, mis koosnes kohupiimast ja orgaanilisest linaseemneõlist.
 
Linaseemneõli sisaldab rohkesti omega-3 rasvhappeid, on kergesti omastatav ja ei põhjusta allergilisi reaktsioone. Kohupiimas leidub ohtralt fosfoproteiine. Budwig tegi kindlaks, et kohupiima ja linaseemneõli kombinatsioon muudab viimase vesilahustuvaks, s.t organismi jaoks kergesti omastatavaks. Ainuüksi linaseemneõli manustamine pole küll otseselt kahjulik, kuid on kasutu – õli peab olema tingimata segatud kohupiimaga.
 
Oma suureks üllatuseks avastas Budwig, et sellist dieeti järgides hakkas vähihaigete seisund paranema juba kolme kuu möödudes. Kasvajad imendusid, haigete jõuvarud hakkasid taastuma ning kollakasrohelised osakesed verest kadusid. Fosfolipiidide ja lipoproteiinide tase normaliseerus. Päästa õnnestus isegi selliseid patsiente, kellele arstid olid juba käega löönud.
 
Pärast pikka katsetamist leidis Budwig optimaalse retsepti: 1 kord päevas tuleb kaks supilusikatäit orgaanilist külmpressitud linaseemneõli segada 100–150 g kohupiimaga ühtlaseks massiks ja seejärel tarbida segu toiduks.
 
1990. aastal teatas onkoloog dr Dan C. Roehm, et kirjeldatud segu on parim vähivastane dieet maailmas.

Menüüsse lisatud „Budwigi protokoll” http://www.budwigcenter.com/budwig-protocol.php , nagu seda hiljem nimetama hakati, tõestas oma ravi- ja profülaktilisi omadusi vähi, müokardi infarkti, ateroskleroosi ja maksa talitlushäirete korral, ravides haavandtõbe, artriiti, ekseeme, ealisi ja autoimmuunhaigusi.
 
Uuringute käigus vaatles Budwig n-ö halbade rasvade kahjulikku mõju inimorganismile. Näiteks avaldavad onkoloogiliste haiguste riskigruppi kuuluvatele inimestele kahjulikku mõju toiduained, mis on saadud rasvade laialdaselt rakendatava hüdrogeenimismeetodi tulemusel, millist meetodit kasutatakse ka margariini tootmisel. Budwigi teaduslikud seisukohad muutusid ametliku meditsiini esindajate kallaletungide objektiks, ning pandi hiljem farmaatsia- ja meditsiinitööstuse ühiste huvide nimel püüdlikult kalevi alla. Nagu meenutas tema endine patsient
 
Cliff Beckwith, kes oli eesnäärmevähi tõttu 10 aastat Budwigi jälgimise all, fikseeriti samal ajal dokumentaalselt ligikaudu 1000 vähist tervistumise juhtu.

Kuid farmaatsia- ja onkoloogiatööstus ignoreeris kõiki dr Johanna Budweiseri saavutusi. Pealegi oleksid dr Budwigi teaduslikud järeldused võinud anda tõsise löögi toiduainetööstuse rasvade
tootmise sektorile.

Budwig pidas igasuguste töödeldud ja sünteetiliste hüdrogeenitud või osaliselt hüdrogeenitud toidurasvade (margariinid, majoneesid) kasutamist lubamatuks. Organism, südamelihas ei suuda taolisi rasvu omastada ja seda ka rakutasandil. Halbade rasvade hulka liigitas Johanna Budwig ka kõikjal kondiitritoodetes kasutatavad küllastamata rasvad.

Budwigi hinnangul sobivad toiduks süsivesikud, mis sisaldavad looduslikke suhkruid: õunad, viigimarjad, pirnid, viinamarjad. Keelatud on süüa rafineeritud suhkrut ükskõik millisel kujul, makaronitooteid, saia, rasvast liha, praetud ja konservtoite.

Peaaegu kõik inimesed peaksid tervise juures püsimiseks sööma iga päev vähemalt 100 g kohupiima koos 2 supilusikatäie linaseemneõliga.

Budwigi dieedi järgi sobib hommikueineks mesi, mis on blenderis segatud külmpressitud linaseemneõliga (selline õli säilib kasutuskõlblik ainult külmkapis), väike kogus lüpsisooja piima (mis on tänapäeval urbaniseerunud keskkonnas raskesti kättesaadav toiduaine) ja värske teraline kohupiim. Lubatud on ka pähklid (v.a maapähklid ehk arahhis) ning väike kogus värskeid hooajalisi puuvilju. 

Tasub veel märkida, et raskete haigusjuhtude korral kasutas Johanna Budwig oma tervistava segu sellist versiooni, milles 42 g linaseemneõli (3 supilusikatäit) oli segatud 100 g värske kohupiimaga. Kui antud segu kasutatakse igapäevaselt pigem haiguste profülaktika eesmärgil, võib see sisaldada rohkem kohupiima ja vähem linaseemneõli.
 
______________________________________________________
 
LINASEEMNEÕLI JA LINASEEMNE OMADUSED NING KASUTAMINE
 
Lina on üks iidsemaid kultuurtaimi. Linakasvatus oli laialt levinud vanas Egiptuses. On avastatud, et muumiate kaasavaras oli linaõli. Idamaadest levis linakasvatus ka Ida-Euroopasse. Linium usitatissimum tähendab ladina keeles "kõige kasulikum taim". Linaõli on kasutatud ja kasutatakse rahvameditsiinis paljudel rahvastel nii põletikuvastases ravis kui ka kerge lahtistina, nahahaiguste, põletuste, hingamisteede haiguste, astma, podagra, reumatismi ja suhkruhaiguse raviks. On avastatud linaõli omadus lahustada organismis tekkivad kivid, kasutatakse nii raviks kui profülaktikaks kolesterooli ja ateroskleroosi puhul.

Külmpressmeetodil pressitud naturaalne linaõli sisaldab hulga vitamiine (E ja A) ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis on meie organismile eluliselt vajalikud. Eriti tuleb tähelepanu juhtida küllastumata rasvhapetele: Linoleenhape – 62,9% (Omega-3) s.o. kaks ja pool korda rohkem kui kalamaksaõlis, Linoolhape – 15,9% (Omega-6), Oleiinhape – 13,44% (Omega-9). Teadlaste poolt on tõestatud, et elutalituseks on eriti vajalikud Omega-3 ja Omega-6.
 
Südame ja veresoonkonna haiguste tekkepõhjuseid on mitmeid. Üheks olulisemaks on meie veres liigne kolesterool, mis soodustab veresoonte lupjumist. Omega-3-e sisaldav naturaalset külmpress linaõli nimetatakse ka looduslikuks ELUELIKSIIRIKS. Ta lahustab veres halba kolesterooli ja see parandab tugevalt veresoonkonna seisundit, kusjuures kasutamisel ei ole täheldatud kõrvalnähtusi.

Uuema aja uuringute tulemusena on teatavaks saanud ka linaõli soodne mõju vähktõvevastases ravis ja profülaktikas. Õlis olevad komponendid lipiidid omavad tugevat vähivastast toimet. Lipiidid tekitavad antibakteriaalse, antiviiruselise efekti. Naistel näiteks rinnavähi raviks. Uuringud näitavad, et linaõli sisaldab 100 korda rohkem lipiide kui teised õlid.
 
Suhkruhaiguse põhjuseks on teadaolevalt insuliini puudujääk veres. Linaõli regulaarne kasutamine aktiveerib insuliini teket ja takistab diabeedi süvenemist.
 
Hästi mõjub linaõli seedetrakti häirete korral (kõhukinnisus, mao ülehappesus, haavandtõbi jne.).

Allergikutel on soovitav kasutada linaõli, sel juhul tuleb loomsetest rasvadest loobuda. Operatsioonijärgsetel haigetel on soovitatud linaõli kasutada organismi immuniteedi tõstmiseks, mis ei lase ägeneda põletikulistel protsessidel. Leevendab reumaatilist liigesepõletikku. Välispidiselt tänu E ja A-vitamiini sisaldusele, parandab naha toitumist. Linaõli kasutati Tsernobõli katastroofijärgses inimeste ravis, kes olid saanud nahapinnale nii kiiritus- kui põletushaavu. Juuste struktuuri parandamisel soovitatakse enne pesemist peanahka natukeseks ajaks linaõliga määrida. Parandades neerude tööd, aitab organismist väljutada liigset vett. Linaõli ei lase tekkida stressil, kuna ta ei lase tekkida toksilistel biokeemilistel ainetel ja on rahustava toimega. Lisaks on soovitav kasutada nägemise parandamiseks (A-vitamiin); neerupealsete hormonaaltegevuse ergutamiseks; sperma tekke aktiviseerimiseks; ajutegevuse parandamiseks; depressiooni korral; narkootikumide- ja alkoholisõltlastele.

Linaõli tarvitamine tõstab elutoonust ja annab meile energiat!
 
Linaõli kasutamine: linaõli kasutatakse mitmetes variantides koos teiste toiduainetega salatites, majoneesides, juustuga, jogurtitega, keefiriga, meega, puuviljadega, siirupitega. Lisatakse külmadele ja kuumadele roogadele (pudrud, küpsetised). Külmpress linaõlil on spetsiifiliselt natuke mõrkjas maitse, mis tuleneb eeterlike õlide sisalduvusest. Linaõli ei tohi termiliselt töödelda!

Raviks: raviks kasutamisel tuleb linaõli sisse võtta 1 kuni 3 korda päevas 1 spl. täis 15-20 min. enne sööki. Kõige parem on võtta hommikul. Tarvitada järjest 1,5 kuni 2 kuud, pidada 2 kuni 3 nädalat vahet ja siis uuesti.

Külmpress linaõli säilivusaeg on vähemalt 6 kuud. Hoida suletuna pimedas ja jahedas.
 
LINASEEME
 
Linaseemne ravivõimet kiitis juba Hippokrates ja Karl Suur. Raviomaduselt on linaseemned samad mis linaõli. Linaseemnekestas on palju kiudaineid, mis soodustavad seedimist. Õli mõjub tugevamalt kuna on kontsentreeritum.

Linaseemnete kasutamine: Et linaseemnetest võimalikult palju kasu saada, tuleks nad ära jahvatada kohvimasinaga. Supilusikatäie linaseemneid võib lisada hommikusele jogurtile, müslile, võib segada saiataignasse ja keeta teed. Tee jaoks võtta 1 spl. täis jahvatatud linaseemneid 1 klaasi vee kohta. Kallata peale keev vesi ja lasta tõmmata 15 min. Võib juua nii kuumalt kui jahtunult koos seemnetega.
 
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.